Proč je třeba zahrnout svěřenské fondy do majetkového plánu?
svěřenský fond, ochrana majetku, finanční zabezpečení, ochrana vlastnictví
4. 2. 2024

Proč je třeba zahrnout svěřenské fondy do majetkového plánu?

 

Mnoho lidí se domnívá, že svěřenské fondy a plánování majetku jsou určeny pouze pro lidi s velkým majetkem. Pravdou je, že všichni dospělí by měli zvážit různé způsoby, jak svěřenské fondy využít ve svých plánech týkajících se majetku. Níže vysvětluji některé způsoby, jak svěřenské fondy využít, abyste se vyhnuli dědickému řízení, ochránili svůj majetek a zachovali svůj odkaz.

 

Určete, kdo má kontrolu nad vaším majetkem

Když pro svůj majetek zřídíte svěřenský fond, máte možnost vykonávat funkci správce. Existují však daňové důsledky, které byste měli před zřízením svěřenského fondu prodiskutovat se zkušeným právníkem pro plánování majetku. Můžete také jmenovat správcem někoho, komu důvěřujete, například manžela/manželku, děti, přítele nebo rodinného právníka. Můžete také jmenovat nástupnického správce, což je osoba, která převezme péči o svěřenský fond, pokud hlavní správce zemře nebo se stane nezpůsobilým.

 

Je váš majetek skutečně chráněn?

Vlastníte majetek? Máte životní úspory? Máte děti? Nebo naopak děti nemáte? Vybudovali jste business? Vlastníte celistvou hodnotu, předávanou ve vaší rodině mezi generacemi, kterou chcete zachovat? Máte jasno o tom co, kdo a za jakých podmínek má s rodinným jměním dělat? Nebo víte, přesně, co si rozhodně za žádnou cenu nepřejete?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, může být pro vás svěřenský fond výhodný.

Přesný model svěřenského fondu, který potřebujete, závisí na vašem zdravotním stavu, věku, výši a umístění vašeho majetku. Vždy musí být ušitý přesně na míru vašim potřebám a situaci. Kontaktujte naši advokátní kancelář ještě dnes a zjistěte, který ze svěřenských fondů je pro vás vhodný.

Se správným fondem si můžete být jisti, že váš majetek je spolehlivě chráněn. Získáte jistý a bezpečný přístav a útočiště, které vám zajistí klidný spánek i v případě, že nesete podnikatelské riziko, vlastníte výjimečné hodnoty, nebo žijete v komplikovaných rodinných vztazích.

Pro případ, že se nebudete moci z jakéhokoli důvodu o svůj majetek postarat – ať již přechodně nebo i trvale – budete mít přesto jistotu, že s ním bude bezpodmínečně hospodařeno jen tak, jak si přejete vy. Vaše pozůstalost nebude předmětem dědického řízení a nebude zatížena žádnou daňovou povinností.

Ke svěřenskému fondu a majetku v něm budou mít přístup pouze osoby, které si vyberete. Nikdo jiný. Za žádných okolností.

Účelem svěřenského fondu je zabránit lidem, které nechcete, v přístupu k vašemu majetku. A to i v podobě zdánlivě neškodných opatrovníků majetku nezletilých dětí. Zachováte si kontrolu nad majetkem, který může být za vašeho života rozdán. Můžete také stanovit omezení týkající se majetku, která vstoupí v platnost až po vaší smrti.

 

Zavolejte da naší advokátní kanceláře a zjistěte, jaké jsou možnosti ochrany vašeho majetku ještě dnes.

Máte další otázky týkající se používání svěřenských fondů, abyste se vyhnuli dědickému řízení a ochránili svůj majetek?

 

Pak se obraťte na advokátní kancelář SWISSOVIA, abychom mohli prodiskutovat vaše cíle v oblasti plánování majetku a vypracovat rozumnou právní strategii přizpůsobenou vašim individuálním potřebám.


Napište 📩 či zavolejte ☎️ nám ještě dnes.